Jaką glebę preferują grusze oraz do kiedy można przechowywać ich owoce?

Dobrze rośnie ona na wzniesieniach, w wilgoci oraz w cieplejszej glebie. Gdy nie owocuje, w takiej sytuacji mocno się rozrasta.
Są to owoce zdrowe i mają błonnik, potas i sporo cukrów prostych. Mogłyby także obniżać ciśnienie krwi oraz stymulują trawienie i perystaltykę jelit.

Gruszki są także moczopędne. Są to owoce słodkie, ale dietetyczne. Można by je suszyć ze skórką w plastrach podobnie jak jabłka i można wyciskać z nich soki. Grusza jest trudniejsza w uprawie i mniej wytrzymała na przymrozki. Wymaga ona ciepłych stanowisk, któreosłonięte. Woli ziemie zwięzłe, wilgotne oraz żyzne. Gdy chcielibyśmy uprawiać grusze na kiepskiej i piaszczystej glebie, wtedy koniecznie trzeba zainstalować nawodnienie. Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych jest podcinanie korzeni gruszy w glebie lub (Zobacz więcej: nawadnianie ogrodów wrocław) pni. Żeby wydała dobre plony, powinna rozkwitać obficiej niż jabłoń. Ponieważ te drzewa posiadają nie za bardzo ciekawe kwiatki, to dla przyciągnięcia pszczół sadownicy często sięgają po środki, które wabią owady.

ogród - fotografijka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji w sadzie czuć aromat olejku anyżowego. Kiedy w sadzie roztacza się zapach pomarańczowy, wtedy można by sądzić, że sadownik zastosował takiego aromacie, żeby wystraszyć szkodniki. Owoce gruszy zrywamy, kiedy tylko będą one zmieniać barwę, a nie czekamy aż owoce na drzewie zmiękną. Kiedy chcemy gruszki przechowywać, w takiej sytuacji powinniśmy wybrać odmiany późnodojrzewające, zimowe oraz jesienne. Żeby gruszki uzyskały odpowiedni smak odmiany, wtedy trzeba je schłodzić oraz potrzymać w temp. ok. 1 st. C przez czas tygodnia albo nawet do 3. Potem należy je przenieść do temp. pokojowej na 5 lub 10 dni.

Kiedy skórka gruszek zżółknie a ich miąższ będzie miękki, w takiej sytuacji możemy je jeść. Gruszka, która wyciągnięta jest wprost z chłodni nie jest owocem smacznym, tylko musi poleżeć w domu. Owoce te przechowujemy nawet do stycznia. Ułożyć je należy koło siebie w sianie albo na papierze w chłodnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*