akcesoria dla kota - żwirek

Cechy i zalety posiadania silikonowego żwirku dla kotów

Cechy i zalety posiadania silikonowego żwirku dla kotów

Żwirek dla kotów to obligatoryjne oprzyrządowanie kuwety. Są odmienne warianty żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak i także krytej. Żwirek dla kota posiada taki mankament, że niestety nie można do końca powstrzymać jego rozpraszaniu blisko kuwety oraz przenoszeniu po domu przez kotka.
zobacz koniecznie silikonowe żwirki dla kotów https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piach. Aczkolwiek na rynku są widoczne wielorakie żwirki dla kotów, o wiele użyteczniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają zwyczajny piach. Są właściwe dla kotów, które częstokroć idą na zewnątrz i dodatkowo kochają ryć w ziemi. Takie koty potrzebują posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Niemniej taki żwirek dla kota niezwykle niespodziewanie zaczyna brzydko pachnieć, bo nie ma szansy odłączenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy budowę niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Jednakże ten większy i dodatkowo grubszy jest niewiele skuteczny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się kuleczka, jaką można bezpośrednio wyrzucić z kuwety bez konieczności wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe albo aromatyczne. Zestaw zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, doskonałe żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odchody na bieżąco, natomiast wszystek żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest bardzo skuteczny.

Jeśli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, żeby woda z moczu łatwiej wyparowała. Wyjątkowo znane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do ubikacji. Taki żwirek świetnie tłumi zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą stanowi to wówczas, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są dostępne nadzwyczajne pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, jakie wolno instalować w znikomej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż mają również właściwości dezynfekujące.