drapaki dla kotów

Drapaki dla kotów w Twoim budynku

Drapaki dla kotów w Twoim budynku

Jak dobrać drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to zatem jego naturalny odruch i instynktowny środek na pozbycie się martwej, zbytecznej tkanki. Jeżeli Twój pupil posiada skłonność do drapania rozmaitych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może być dobrany do jego potrzeb drapak.
Poszczególne typy różnią się od siebie wyglądem, wielkością i praktycznością, zaś asortyment istnieje niewątpliwie ogromny. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są wszechstronne zasady wybierania tego typu wyposażeń też w jaki sposób dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kot skrobiąc pazurki zużywa do tegoż poważną część swojej siły, i ciało składa w głęboki łuk. Takie nastawienie sprawia, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim stabilny, tak by nie zagroził swemu kotu. Właściwym wyjściem są np. moduły zamocowane do ściany, które tolerują spory nacisk oraz stanowią idealną propozycję, chociażby dla dużych kotów. Selekcjonując drapak zobacz, czy jest podtrzymany na ciężkiej podporze i także czy część wewnętrzna dobrze przywiera do podłogi.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kota przeznaczony jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tymże większy ciężar wywrze podczas wycierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być doprawdy dobry.

Dostosowana wysokość

Obojętnie od tego, czy kupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, albo zamawiasz go online, myśl by dopasować jego kształty do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być dopasowana do wysokości kota, tak by mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć ciało. Koty odmiany dużej potrzebują specjalnych, wysokich dodatków, które spełnią ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się tradycyjnym artykułem; możemy także kupić drapak, jaki będzie rósł zgodnie z nim.

Jakość i zużyte materiały

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być przygotowany z znakomitej klasy materiałów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który wspaniale znosi styk z kocimi pazurami. Taki zestaw obicia sprawi, że na przedmiocie nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje sporo różnych modeli drapaków w nietypowej formie. Owe najnormalniejsze to deska owinięta specjalnym sznurkiem, najbardziej kosztowne stworzone są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są też drapaki, zrobione tak, ażeby pełnić jednocześnie
funkcję legowiska i które obite są silną, ale wygodną gąbką.
najwyższej jakości kocie drapaki zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być także piękny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi być ozdobą pomieszczenia i także wspaniałym terenem rozrywek dla naszego kota. Znacznie poszerzone są tzw. kocie wieże, które pozwalają zadbać o pazurki, a są też legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki symultanicznie, a chociażby używać drapak do wspólnych zabaw.
Duży wybór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, iż dowolny posiadacz pupila odkryje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i uczyni radość kotka.