karma dla psa bez mięsa - wegetarianin

Karma wege dla psa. Jak zmienić dietę u psa na wegetariańską?

Karma wege dla psa. Jak zmienić dietę u psa na wegetariańską?

Co rzekniecie na czworonoga, który będzie zjadał zboża, cytrusy, warzywa zaś nie ma mięsiwa? Czy to zakazane? Tymczasem będzie to możliwe, pieski również umieją być jaroszami.

Naturalnie piesek weganin brzmi dla wielu osób kuriozalnie. Jednakże wegetarianizm i weganizm zdobywają coraz więcej miłośników. Ciężko się temuż dziwić w okresie, gdy okaże się, że właściciel jest zapalonym wrogiem spożywania mięsa. To chciałby, żeby jego czworonożny przyjaciel też żywił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kotki wymagają jeść mięcho o tyle psiaczki są w stanie bez niego się wychowań. Choć sporo weterynarzy nieufnie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, żeby taką przemianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Szczególnie tego, że czworonóg nie będzie miał dostarczonych pełnych składników w idealnych proporcjach. Istotnie takie zagrożenie występuje, jeśli menu będziemy wymyślać indywidualnie oraz nie będziemy posiadać właściwego doświadczenia. Lecz jeżeli będziemy w stanie stworzyć dietę odpowiednio zbilansowana wolno liczyć, że prawidłowo się sprawdzi i psinie nic się nie stanie.

Żywność wege bez kłopotu będzie można zakupić w necie, różne produkty tegoż rodzaju mają w swoim asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska karma nie jest też bardzo droga – worek, który liczy jakiś 12 kg będzie można nabyć za blisko 150 złotych więc za tyle ile kosztuje strawa znakomitej marki w składzie tradycyjnym.

Niejednokrotnie dawanie takiej żywności to wynik woli właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się tymczasem sytuacje, gdy taki posiłek jest dla psiska ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to związane z alergiami, czasami pupilka uczula najpierw wieprzowina, później mięsko z kogutka, wołowina albo ryby, aż w końcu dochodzi do tego, że białko zwierzęce zawsze powoduje alergię. W takich sytuacjach strawa bezmięsna nie będzie fanaberią, tylko to jedyny sposób na to, by piesek był odporny.
Pies jarosz! Przekąski bez mięsa

Nieważne czy żywi się karmą wege albo mięsną to i tak będzie można podawać psisku warzywne przekąski.

Warzywne zakąski dla zwierzaków

Czworonóg jarosz z radością pochrupuje marchew. Tak naprawdę dokładnie jej lekki zapach będzie sprawiał, że jest wtedy dla psiny apetyczny element oraz będzie po niego ochoczo sięgał. Równie dobre będzie też doskonale przyswajalne puree z dyni, które idealnie się sprawdzi również będzie można je dawać czworonogom. W diecie zwierza pojawiać się może jednocześnie kisiel z siemienia lnianego, jaki daje cenne kwasy tłuszczowe omega3. Ważnym pierwiastkiem będzie również brokuł, z którego wykonać można wyborową sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co bardzo ważne to również będzie tam minimalna liczba kalorii. Takim pozytywnym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą dodatkowo buraki, jakie będzie można serwować w formie buraczanych wiórków.