Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okolicznością, żeby poświęcić czas naszemu psowi. Wycieczka z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju opcja, odpocząć, jednocześnie ofiarując psu chwilę. W leciewarto myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, lubiące dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą efektywnością i niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu rozmiarów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Zawartość preparatu działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba więc sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, dlatego umożliwiają kompleksową ochronę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów chętnie przebywające w trawie, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, dlatego, że zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzęcia przez kleszcza, przez co umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę konieczna jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze lub specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby uchronić naszego psa w trakcie letniej wycieczki należy zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny kraków