Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, iż dla ilustracji kuwety zakrytej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, jednak większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie stworzona z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy zapamiętać o nadającym się rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w ramkę, żeby łatwiej utrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która po prostu brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po czasie, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które zmiata zanieczyszczenia do kontenera, lub do kanału ściekowego. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w dół. Ten typ kuwety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które na okrągło sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, albowiem może nieść za sobą problem przy wejściu. tylko wtedy gdy kot już osiągnie 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, po to, by wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kocię lubi rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale zostało na górze napisane – powinno się uważać, ponieważ wybrane kotki mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kuweta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można ustawić w środek kocią toaletę, skoro nastąpi taki przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Opłaca się co więcej pozyskać wyposażenie, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html karma dla kotów