akcesoria dla kota

Wsio, co musisz wiedzieć o zabawkach dla kotów

Wsio, co musisz wiedzieć o zabawkach dla kotów

Pewnie każdy chociaż raz zauważył pupila, który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, oraz nawet dywan. Stwierdzamy więc często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z pierwotnych czynności, jaką musi wykonywać każdy zdrowy kot. I nie chodzi tutaj wyjątkowo o ostrzenie szponów, bo szpony każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku zawiadomienia, że to jego teren. Gdy pupil wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas alarm, że coś mu przeszkadza. Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwoli uratować przed zepsuciem nasze meble.
kliknij aby kupić zabawki dla kotów

Drapaki dla kotka zapewniają naszym pupilkom komfort, są niezwykle konieczne szczególnie pupilom mieszkającym nieprzerwanie w mieszkaniu.

Drapak dla kota przydaje się też do gimnastyki. Pupil prostuje mięśnie, zaś na nadzwyczaj rozszerzonych drapakach ma możliwość do niezwykle złożonych rozrywek. Rozsądnie jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby ocalić przed zadrapaniem meble lub sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zazwyczaj pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są gospodarze, dlatego ofiarą może ulec wersalka w salonie. Pupile ubóstwiają również znaczyć własne otoczenie nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne inne stworzenie, na przykład niepodobnego kotka.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najwspanialsze, ustawione w niewłaściwym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrzymały na zniszczenia a może służyć kotom jako przyjemne pole do drzemki. Jest to najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są również drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, postawionego na podkładce pionowo albo skośnie, otulonego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na ziemi albo być zamontowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, a również drapaki waterproof, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie obszerna, mają one najbogatsze kształty, posiadają różnorodne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym smakiem i upodobaniami kota. Jak kot kocha dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest aktywny i uwielbia skakać, prawdopodobnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie