żywienie ruchliwego psa

Wysokiej jakości karma dla psów – jak znaleźć?

Wysokiej jakości karma dla psów – jak znaleźć?

Dobór odpowiedniej znakomitej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie nieskomplikowane, jak by się mogło zdawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę składników, na pewno już zauważyliśmy brak niezwykle znaczącej informacji, jaką jest wielkość każdego ze elementów, które znajdują się w karmie. Jest to znacząca informacja. Większość karm suchego typu jest sporządzana na podstawie zboża i różnych roślin. Tymczasem tak koty jak również psiska są mięsożercami, więc winnym być karmione jedzeniem, gdzie głównym czynnikiem zdecydowanie jest mięsiwo. Nabywając żywność powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta musi koniecznie opierać się na mięsie. Koty nie posiadają konieczności jedzenia cukrów.

W paszach dla zwierząt jednak możemy wyszukać ziarna, bo są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i zupełnie nie dlatego, iż są prawidłowym pożywieniem dla typu stworzeń mięsożernych. Mięcho oraz tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne poprzez określony gatunek. Jeśli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsiwa jednocześnie nie może być określona odpowiednio. Należy zatem unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które kryją w sobie sporo mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeżeli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to obowiązkowo musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Jakiekolwiek owoce oraz warzywa zwiększają jakość, w szczególności jeśli zastępują one ziarna w karmie.

Pierwiastki mineralne są też bardzo pożądane, natomiast trzeba mieć zawsze na baczności to, iż jedzenie musi zawierać szczególnie dużą ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie wymienić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać karm w których odnaleźć, można wyroby nieznanego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące bądź także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze albo mają zakaz wykorzystywania w ludzkim pożywieniu, czy w karmie dla psów, jak BHT, Ethoxyquin oraz także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą mieścić w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeśli nie są dodane przez producenta, nie jest wymuszany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Zatem powinniśmy, poszukiwać potwierdzenia, które daje producent o tym że używa wyłącznie ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięcho oraz tłuszcze są niewiadomego pochodzenia, ponieważ może to być wszystko i z całkowitą stanowczością będzie wtedy posiadało bardzo niską jakość. Większość z producentów nie wprowadza na swoich opakowaniach zupełnych proporcji określonych elementów, mianowicie jakie trafiają w skład karmy, więc przygotowanie prawidłowej opinii będzie wtedy polegało na własnej znajomości. Jeśli chodzi zaś o gotową żywność, właściwie będzie z naszej strony być wyjątkowo krytycznym, niż wierzyć reklamom w telewizji czy necie.