Czas wakacji to czas na szaleństwa na świeżym powietrzu.

Ogrody wracają do łask, tak możemy zdefiniować powracającą modę na spędzanie wolnego czasu w ogrodach. Po wielu latach, podczas których ogrody niszczały, a zajmowali się nimi jedynie starsze osoby, zaczyna pojawiać się światełko w tunelu, co zwiastuje drugą młodość tego typu miejsc. Z czego to wynika? To chyba dość tani i niezobowiązujący sposób na spędzanie wolnego czasu przez zabieganych ludzi z dużych miast. Wakacje zagraniczne są fajne, ale warto również spędzić czas nieopodal domu. Z każdym rokiem przekonują się o tym rodzice urządzając swoim pociechom prawdziwe ogrodowe place zabaw.

Co powinno się jednakże znaleźć w takim ogrodzie, ażeby można było go określić tym mianem. Jest kilka takich rzeczy, ale najistotniejsze z nich to przede wszystkim: trampoliny ogrodowe z siatką (takie jak na tej stronie: trampoliny do ogrodu z siatką na tej stronie), gokarty (gokarty wrocław) dla dzieci, baseny ogrodowe, huśtawki oraz meble ogrodowe.Trampolina to cudowna zabawa, jaka z jednej strony jest bezpieczna, z drugiej wpływa na zdrowie. Wspaniale rozwija koordynację ruchową, co więcej, nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Ogrodowy plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Gokarty dla dzieci to rewelacyjne zabawki, jakie będą służyć wiele lat. Posiadają szereg zalet. Są odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat oraz wadze do 50 kilogramów, stworzone są ze wspaniałej jakości materiałów, odznaczają się pięknym, sportowym wyglądem, można nimi jeździć do przodu, ale również do tyłu. By przeczytać więcej na omawiany temat – ofertę gokartów dla dzieci masz na gardencenter.pl.

Basen crystal blue

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Basen ogrodowy. Czy jest większa zabawa dla dziecka niż wygłupy w wodzie? Pewnie znaleźlibyśmy kilka jeszcze lepszych zabaw, ale zabawa w ogrodowym basenie, to ścisła czołówka najwspanialszej rozrywki dla dzieci. Ponadto, dorośli też nie omieszkają, choć na trochę zanurzyć się w takim basenie. Basen ogrodowy to z jednej strony, perfekcyjnie spędzony czas naszych dzieci, z drugiej zaś, większy komfort dla każdego rodzica. Na normalnym basenie, gdzie jest pełno ludzi, a ratownik nie nadąża z obserwowaniem łatwo o tragedię, zabawa w basenie ogrodowym odbywa się tymczasem pod czujnym okiem rodziców, więc nic nie może się stać.
Znamy je wszyscy, choć wiekiem odstają od młodszych, bardziej nowoczesnych rozrywek, to zawsze bawią. Huśtawki kochają wszystkie dzieci, a i dorosłym także zdarza się na nich pohuśtać. To następna zabawka, jaka musi znaleźć się obowiązkowo w ogrodzie. Po zabawach w basenie i szaleństwach na trampolinie, to idealny sposób na aktywny odpoczynek.

Na koniec coś statycznego: meble ogrodowe. Dość już szaleństw, biegania, skakania i huśtania, wybawione dzieci z chęcią zajmą się urządzaniem własnego ogrodowego świata. Meble ogrodowe to przeważnie stoliki i krzesła lub zestawy piknikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*