Eleganckie światło w ogrodzie

Letnie miesiące to czas, gdy z chęcią spędzamy wieczory w ogrodzie. Rozpalamy grilla, zapraszamy znajomych i w taki sposób relaksujemy się. Nikt raczej nie lubi przebywać w absolutnych ciemnościach, więc należy pomyśleć o ciekawym oświetleniu ogrodu.

Trzeba zwrócić uwagę na to, aby światła były dopasowane do stylu naszego domu i do otoczenia. Gdy zamieszkujemy w wiekowym domu warto zamontować lampy ogrodowe retro. Jeżeli nasz dom to nowo postawiony budynek pójdźmy bardziej w kierunku lamp w takim stylu. Ogród kamień ogrodowy dolnośląskie jest przedłużeniem domu, w związku z tym dobrze jest przywiązać do jego wyglądu przynajmniej podobną uwagę. Zapamiętajmy żeby nie przesadzić. Za intensywne oświetlenie sprawi, że klimat wieczornych spotkań nie będzie przyjemny. Nie chcemy przecież czuć się jak na stadionie.

Oszczędzaj energię

Nikt nie ma ochoty przeznaczać wielkiego majątku na światła w ogrodzie. Energia elektryczna jest droga, ale jeśli pragniemy mieć w ogrodzie oświetlenie możemy wybrać inne wyjście. Chodzi o lampy solarne do ogrodu. Nie potrzebują one podłączenia do jakiegokolwiek gniazdka, bo ich akumulatory ładują się w ciągu dnia dzięki słońcu.

Zapamiętajmy jednakże podczas zakupów, żeby wybrać lampy wysokiej klasy. Tylko takie zapewnią nam odpowiednie światło. Bywa, że lampy solarne świecą słabym światłem, a przecież ważne jest, by jednak widzieć cokolwiek dalej niż w promieniu trzydziestu centymetrów.

Gdzie założyć lampy

Lampy w ogrodzie to wspaniały pomysł. Nie tylko umożliwia nam miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi ale również pięknie podkreśla wygląd domu i ogrodu. Możemy zdecydować się przykładowo na doświetlenie drzew od dołu, albo na założenie lamp na gałęziach. Jeżeli tylko dobrze dostosujemy natężenie światła możemy osiągnąć powalający efekt „świecących drzew”. Jeśli nie mamy drzew w ogrodzie warto zdecydować się na niewysokie lampy stojące lub na przykład na założenie oświetlenia na pergoli czy altanie – jeżeli oczywiście tego rodzaju elementy mamy w ogrodzie. Warto zamontować w ogrodzie lampy. Na pewno będzie przyjemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*