
Teren oczyszczony, odchwaszczony, więc trzeba teraz zabrać się za jego kształtowanie. Zastanówmy się, w jaki sposób chcemy żeby ogród wyglądał, żeby nie robić żadnej dodatkowej roboty potem. Jeśli chcemy usunąć jakieś drzewa czy krzaki, usuńmy je od razu. Po wyjęciu roślin zostaną nam dziury, które trzeba będzie uzupełnić.
Interesuje Cię ta sprawa? Jeżeli szukasz dodatkowych informacji, które także będą przydatne, kliknij tu i przeczytaj więcej w tekście (https://www.mistal-ogrodzenia.pl/akcesoria-do-gabionow-i-pergoli,-elementy-z-drutu,ap14.html).
Następnie powinniśmy zabrać się za przygotowanie gleby- nie powinna być zbyt kwaśna, ani zbyt zasadowa- tu również należy przemyśleć jakie rośliny posadzimy, oraz jaką wartość pH powinna posiadać gleba pod nasz trawnik.
Następny etap to wałowanie ziemi. W tym miejscu przyda nam się już sprzęt ogrodniczy – walec do ziemi, który możemy wypożyczyć od specjalistycznej wypożyczalni. Czynność tak wyrówna nam glebę pod trawnik, zewrze glebę, a to z kolei sprawi, że nasiona lepiej się zakorzenią. Wałować powinniśmy wzdłuż ogrodu, potem wszerz, następnie po raz kolejny, jednak po przekątnej. Teraz możemy zasiać trawnik. Wykonujemy to w warunkach sprzyjających kiełkowaniu. Trawę siejemy wiosną, pod koniec kwietnia do pierwszej połowy maja, lub późnym latem, z końcem sierpnia do początku września.
Uff, niemało tego, ale wszakże najważniejszy jest efekt końcowy. Właściwe wykonanie wszystkich kroków, z niewielką pomocą odpowiedniej pogody, da nam wspomniany na początku artykułu piękny trawnik.