Jak wpływają na nasz organizm nasiona konopi?

Niejedna osoba przeglądając produkty na półkach z ekologicznymi produktami zdumiała się obecnością na nich nasion konopi siewnych. Na pewno ziarenkach tych nie ma niczego nielegalnego: są legalne oraz mają świetne właściwości prozdrowotne.

Nasiona konopi siewnej można nazywać nawet superżywnością, która ma w swoim składzie sporo składników bardzo dobrze oddziałujących na nasze organizmy.

Jeżeli ukazywana tutaj kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (https://zielonaprzestrzen.pl/) na jej temat. Twój komentarz z pewnością dla redaktora się będzie liczyć.

Boimy się ich jednak ze względu na momentalne skojarzenia z nielegalną w naszym kraju marihuaną. Są to nasiona innego gatunku konopi. Mają więc inne właściwości. Mogą, w przeciwności do konopi indyjskich, być hodowane na terenie całej Unii Europejskiej. Nasionek używa się do konsumpcji, ale też w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym.

Zima w ogrodzie

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Skąd biorą się ich zalety? Przede wszystkim z tego, że zawierają naprawdę szeroką gamę niezbędnych do życia składników pokarmowych. Zawierają kwasy omega-6 i omega-3 we właściwej proporcji. Stosunek ten gwarantuje odpowiednie działanie na serce i krew, obniża ciśnienie tętnicze, obniża poziom cholesterolu, a także poprawia stan skóry (pomaga wręcz leczyć pewne schorzenia!), układu pokarmowego i zwiększa zdolności poznawcze.
nasiona konopi

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Świetny wpływ na zdrowie wynika z również innych cech nasion konopi siewnej. Zawierają mikro oraz makroelementy, zatem składniki, z których niedostateczną ilością często się zmagamy. Co nawet ważniejsze, zawierają doskonały przeciwutleniacz w postaci witaminy E. Poza posiadaniem właściwości przeciwutleniających, działa ona na poprawienie stanu układu krwionośnego oraz samej krwi. Obniża też ryzyko miażdżycy.

warto powiedzieć też, że nasiona konopi to dobre źródło białka i błonnika pokarmowego. Mają na tyle dobre cechy, że możemy nawet zastępować nimi białko zwierzęce. Taka zamiana nie podwyższy poziomu cholesterolu, ale nawet go redukuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*