Jaką odmianę gruszy wybrać, aby cieszyć się smacznymi owocami na jesieni?

Jest to niezwykle smaczny oraz zdrowy owoc, który zna chyba każdy z nas. Dostarcza on cenne minerały oraz wspomaga obniżenie ciśnienia krwi. Poza tym świetnie smakuje zarówno surowa jak i w różnorodnych przetworach.
Mimo tego, że grusza nie zalicza się do drzew, jakie bez trudu się uprawia, to wielokrotnie można spotkać je w przydomowych ogrodach.

zdrowie

Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com
To drzewko jest dosyć delikatne na niskie temperatury. Poza tym jest bardzo narażone na choroby. Niebezpieczeństwo uprawy gruszy można by zmniejszyć, gdy wybierzemy do ogródka odpowiednią odmianę. O wyborze odmiany powinna orzekać wytrzymałość gruszy na mróz, siła wzrostu i smak owoców oraz termin ich dojrzewania. Gdy planujemy uprawę gruszy, warto jest też mieć w pamięci, że drzewa najkorzystniej owocują, gdy blisko rosną odmiany zapylające.
grusza

Autor: Allison Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając gruszę do swojego ogrodu, możemy zdecydować się na odmianę o dużych, żółtych owocach, jakie posiadają smaczny miąższ. Owoce z takiej gruszy dojrzewają w pierwszej połowie października oraz przeważnie są traktowane jako owoce deserowe. Odmiana ta jest odporna na mróz i jest mało podatna na mączniaka oraz parcha. Inną odmianą gruszy jest niezwykle lubiana postać owoców, która jest wybitnie deserowa. Ma żółte owoce z czerwono-pomarańczowymi rumieńcami. Owoce są niezwykle smaczne oraz posiadają soczysty miąższ. Dojrzewają w drugiej połowie lipca. drzewo jest dość wytrzymałe na choroby, ale nie odporne jest na niskie temperatury. Bardzo wielokrotnie osiąga znaczny rozmiar. Następną odmianą gruszy jest grusza, wcześnie dojrzewająca, jaka rodzi owoce o średnich wymiarach. Pokryte są te owoce pomarańczowo-czerwonym rumieńcem.

Dojrzewają one w pierwszej połowie sierpnia oraz mają słodki i aromatyczny miąższ. Przede wszystkim mogą się nadawać do bezpośredniego spożycia. Drzewka szkółka choinek mazowieckie są mało wrażliwe na mróz. Jednak mogą być porażone przez zarazę ogniową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*