Jakim sposobem wypada przycinać drzewa owocowe oraz co powinno się o tym wiedzieć?

Przycinanie krzewów i drzew owocowych w ogrodzie to niesłychanie ważka kwestia. Od odpowiedniego przycinania drzew są zależne ich plony. Niemniej jednak należy wiedzieć, jak przycinać drzewa oraz krzewy owocowe i kiedy to wykonywać.

Pod koniec lutego powinno się pamiętać o przycinaniu śliw, jabłoni oraz gruszy. Jeżeli chodzi o drzewa z nektarynkami oraz brzoskwiniami to za przycinanie drzew powinno zabrać się w cieplejszym czasie, gdy na drzewie zaczną pojawiać się pąki. Gdy pogoda już całkowicie się ociepli i nadejdzie zbiór owoców, wtedy wypada zabrać się za przycinanie wiśni, moreli oraz czereśni. Przycinanie drzew owocowych powinno się przeprowadzać nadzwyczaj konkretnie, zarazem w trakcie przycinania musimy regulować obrys korony.

zajrzyj na tę domenę

Źródło: pixabay.com

Przycinanie drzew to ważka rzecz, nie wyłącznie ze względu na plony. Drzewa, które posiadają za długie gałęzie wyglądają nieestetycznie, co więcej mogą być również zagrożeniem dla innych postaci. W toku silnego wiatru, gałąź może pęknąć i na kogoś spaść. Wskutek tego przycinanie drzew odbywa się nie jedynie na działkach, w ogrodach czy na posesjach osobistych. Również miasta jest odpowiedzialne za przycinanie drzew Warszawa. Specjalne marki zajmują się przycinaniem drzew w miastach, parkach oraz na skwerach. Drzewa (sprawdź zakładanie ogrodów) nieraz docinane są dwa razy w roku – wczesną wiosną oraz przed zimą, choć oczywiście nie jest to zasadą. Intensywne burze, wiatry zdołają nawet wyrwać drzewo z korzeniami, w związku z tym przycinanie drzew i gałęzi jest pilną oraz niezmiernie poważną pracą.

Także drzewa schorowane oraz suche, spróchniałe muszą być systematycznie przycinane, nieraz nawet takie drzewo winno się całkowicie ściąć. Marki, jakie zajmują się obcinaniem drzew i gałęzi, korzystają ze specjalistycznego sprzętu, w czasie prac zachowywana jest wszelka powściągliwość, zaś teren winien pozostać pieczołowicie zabezpieczony, by gałąź nie spadła na przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*