Jeśli zamierzasz we własnym domowym gospodarstwie uprawiać piękne chryzantemy – powinieneś uzyskać trochę wiedzy na temat specyfiki tych roślin.

Chryzantemy – inaczej nazwane złocieniami, wywodzą się w większości z obszarów wschodnich – Japoni, Korei, Chin. To wspaniałe odmiany kwiatów, które cechują się małymi, krągłymi, wielobarwnymi pąkami, umieszczonymi na sporej ilości rozproszonych łodyg z liśćmi. Powinno się zamieścić w swoim mieszkalnym zaciszu choć szczyptę nasion, tych zachwycających unikatów, jednak ich utrzymanie nie zalicza się do najprostszych.

Kwiaty

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Ten gatunek roślin wiążemy przede wszystkim z czasem święta zmarłych. Wspaniale prezentują się pośród pomników bliskich i zniczy. Nie przypadkowo jest ich wtenczas tak wiele w punktach handlowych. Przełom października i listopada, to pora ich rozkwitu. To kwiaty niewątpliwie kochające skrócone dni. Należy zastanowić się zatem nad kwestią – chryzantemy a mróz – polecaną firmę Kazimierz Pychyński Sadzonki Chryzantem. Kwiaty, choć najbogatszy zasób występuje w ostatniej części roku – nie lubią zimna i ujemnych temperatur.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na ten temat? Jeśli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę usługi ogrodnicze wrocław.

Z tego powodu niewiele odmian jest hodowana na czystym gruncie. Nie pomagają także żadne fachowe osłony, materiały ochronne itp. Jednym wyjściem jest uprawa w szklarni, gdzie istnieje możliwość regulacji oświetlenia i poziomu ciepła. Wtedy posiada się te specyficzne rośliny cały rok.

Fioletowe chryzantemy

Autor: Kristine Paulus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla lepszego zakwitu, powinno się już z początkiem lata, uszczykiwać wierzchołki. Jedną negatywną wartością posiadania chryzantem jest to, iż poprzez zakwitanie w końcoworocznym okresie, sporo sztuk spośród uprawianych kwiatów marznie i niszczeje. Warto jednak lokować kapitał w te ładne okazy, które znakomicie udekorują wnętrze budynku mieszkalnego, ganek, podwórze, czy inne miejsca. Sprawa – chryzantemy a mróz jest zatem podlegająca dyskusji i trzeba o nią pytać fachowych ogrodników. Koszty zakupu tego gatunku roślin jest różnorodna. Zależy od momentu, w jakim zostają zakupione kwiaty, rodzaju, a nade wszystko miejsca. W Polsce, warto nabywać te rośliny w hurtowniach roślinnych.

Chryzantemy, to piękne, dekoracyjne kwiaty. Choć ich posiadanie nie zalicza się do najprostszych – warto inwestować czas i pieniądze dla pięknych egzemplarzy w okresie zakwitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*