Niesamowita zabawa niedaleko domu, czyli jakim sposobem zadbać o wolne chwile swojego dziecka?

Dzieciństwo kojarzy nam się z beztroską oraz świetną zabawą. Nadal pamiętamy, długie godziny spędzone poza domem. Pragniemy, aby nasze maluchy także miały wiele fantastycznych wspomnień. Wystarczy, że odpowiednio wyposażymy nasz przydomowy ogródek.

więcej tutaj

Źródło: http://www.gardencenter.pl/
Maluchy coraz więcej czasu spędzają przed monitorem komputera. Nie dość, że nie rozwijają swojej wyobraźni, to niemal wcale się nie ruszają. Brak aktywności fizycznej w połączeniu z niezdrowym jedzeniem często kończą się nadwagą. Nie nie pozwólmy na to. Urządzajmy więc wspólne zabawy tak, aby syn lub córka miał okazję do zaczerpnięcia świeżego powietrza. Pokażmy naszym dzieciom, że istnieje coś więcej niż tylko gra komputerowa i seriale.

Zainteresujmy je niesamowitymi przygodami, jakie czekają niedaleko. W ogrodzie przecież można stworzyć własne królestwo, pełne niecodziennych niespodzianek.

Podoba Ci się ten wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna (http://www.dontero.pl/team-building/) również bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Trampoliny ogrodowe oraz domki dla dzieci to miejsca do niesamowitych zabaw – klik!. Pomogą one w rozwijaniu wyobraźni, jednak przede wszystkim pozwolą na zbudowanie dobrych relacji z pozostałymi dziećmi. W efekcie nasza pociecha pozna nowe osoby. A może nawet nawiąże pierwsze przyjaźnie?

Trampoliny ogrodowe to ciekawy sposób na spędzanie czasu po nauce. Po pierwsze kojarzą się z zabawą. Mają jednak wiele innych zalet. Za ich sprawą dziecko doskonali swoją koordynację ruchową. Po drugie, zabawa na trampolinie pozwala spalić sporo kalorii, bo nawet 1000 podczas jednej godziny. Dodatkowo, taki rodzaj treningu nie obciąża stawów. Jest zatem bezpieczny dla naszych pociech. Następnym elementem, o jakim warto pomyśleć są domki dla dzieci. To w nich będzie można stworzyć bazę albo dziecięce królestwo, do jakiego nie będą mieć wstępu rodzice.

Domki dla dzieci najfajniej jest wybudować na drzewie, bo wówczas stają się najbardziej atrakcyjne dla małych urwisów. Kto z nas nie marzył kiedyś o takim swoim małym domku? Jeśli domek był na naszej liście marzeń, to powinniśmy sprezentować taki naszemu dziecku. Kto wie, może czasami pozwoli nam na wspólną zabawę? Domki dla dzieci to nie lada gratka nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek.

Nie zapomnijmy o tym, żeby zaopatrzyć je w zjeżdżalnię albo inny, równie ciekawy element. W efekcie dzieci bardziej chętnie będą się w nim bawić. Jak widzimy dzieciństwo naszych dzieci nie musi ograniczać się do spędzania czasu w świecie gier. Jeśli pokażemy dziecku, że zabawa może być o wiele bardziej ciekawa, z pewnością skorzysta z takiej możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*