Sposoby na pozbycie się kreta z podwórka

Kret, który zadomowił się na naszym podwórku może w ciągu jednego dnia go zniszczyć. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce się pozbyć się go ze swojego terenu. można to zrobić?

kretowiski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Wyszukując pożywienia kret kopie tunele. W ciągu jednego dnia na naszym trawniku czy polu może pojawić się około siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, aby jego ogród bądź trawnik został pokryty ogromną ilością kopców. Nie prezentują się one zadowalająco, do tego w czasie tworzenia podkopów kret jest w stanie wyniszczyć rośliny. Krety należą do zwierząt znajdujących się pod ochroną, nie można więc stosować żadnych środków, które będą powodowały ich śmierć. Sporo ludzi poszukuje więc rozwiązań, które pomogą wypłoszyć te zwierzęta z podwórka. Jednym ze sposobów jest siatka na krety (ile kosztuje siatka na krety), która będzie zabezpieczała trawę. Siatka na krety musi być założona przed wysianiem trawy. Najczęściej twórcy są w stanie zaproponować siatki zabezpieczające przed kretami zrobione z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale również przed nornicami, które są wstanie zrobić nie mniejsze szkody od kretów.

Wiele osób chce odstraszyć krety oczywiście przeróżnymi sposobami. W sprzedaży pojawiły się nie tylko siatki na krety (), ale również solarne systemy dźwiękowe, które drgają i wytwarzają ultradźwięki, które skutecznie je odstraszają. Są oczywiście rośliny, których zapachu krety nie będą tolerowały.

Skoro spojrzałeś na umieszczone w tym serwisie artykuły, to ponadto zerknij na opracowanie (http://www.bautec-lodz.pl/rusztowania-czestochowa/), które także niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.

Rośliny te warto posadzić w pobliżu miejsca, gdzie mamy warzywa, które chcemy szczególnie chronić. Do roślin będą odstraszały kretymożna zaliczyć bardzo modne kwiaty jednoroczne – aksamitki. Wydzielają one bardzo mocny zapach, którego krety nie lubią. Wysiewamy je wokół rządków marchewki, cebuli, na rabatach z hiacyntami.

Możemyrównież zdecydować się czosnek ozdobny. Jego dość mocny zapach również będzie odstraszał krety. Czosnek sadzimy wśród roślin, które rosną na słonecznych stanowiskach w naszym ogrodzie. Barierą zabezpieczającą ogród przez tymi szkodnikami może być również aromatyczna bazylia. Przygotowaną uprzednio rozsadę bazylii sadzimy gęsto w pobliżu roślin, które będziemy chcieli szczególnie ochronić przed kretami. Jak więc widać jest ogrom metod, które będziemy mogli wykorzystać do ochrony przed kretami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*