Szkody w ogródku wywołane przez gryzonie – jak im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest niezwykłym zajęciem, które umie sprawić sporo radości, ale również wymaga dużo trudu i cierpliwości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim swoją pasję i wszelką wolną chwilę oddaje na dbanie o swój zielony skwer. Nie można ukryć, iż kiedy to wszystkie rośliny zaczynają pięknie rosnąć zaspokojenie z zrealizowanej pracy jest ogromna. Z tego względu każde szkody, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są bolesne. Należy dlatego interesować się tym, jak da się zabezpieczać kwiaty na przykład przed porywistym wiatrem czy też mrozem, i jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.

kopiec kreta

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
W rozmaitych marketach ogrodniczych da się odnaleźć niesłychanie wiele rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dostęp do naszego sadu. Nie można ukryć, iż zmorą każdego ogrodnika są krety a także nornice. Oprócz tego, że budując kopce w ziemi zaburzają całkowity wygląd ogrodu to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów i nasiona roślin. Niewątpliwie jest to najogromniejsza szkoda, bo cebulki ślicznych roślin nie są tanie i proste w późniejszym utrzymaniu. Z tego względu dobrze jest namyślić się, czy nie korzystniej jest poświęcić nieco więcej funduszy i na początku sezonu inwestować w należyte rozwiązanie. Do nich na pewno przynależy siatka na krety, jaka dobrze blokuje ich dostęp do centralnej części ogrodu (). Stworzona z porządnego materiału i z ścisłym splotem jest po prostu dla gryzonia granicą nie do pokonania. Ceny analogicznych siatek w sklepach internetowych są niezmiernie przystępne, stąd warto od samego początku kupić potrzebną ilość metrów, by rozłożyć ją na jak największej przestrzeni ogródka. Czytaj też

kret w ogrodzie

Autor: Serena
Źródło: https://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że siatka (siatka do styropianu) na krety jest jak najbardziej nieszkodliwa dla gryzoni i pozostałych zwierząt, skutkiem czego wielu ludzi chętnie z niej korzysta. Przeciwnie do innych rozwiązań jest tania i łatwa w wykorzystaniu. Gdy tylko zdołamy użytkujmy z takich metod, aby uniknąć ponadplanowych kosztów powiązanych z dewastacją ogrodu. Nigdy nie wiemy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się nieopodal naszego terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*