W jaki sposób zaplanować mało wymagający ogród?

Kto pragnie mieć piękny ogród, powinien w nim choć troszkę pracować. Każdy ogródek będzie wymagać opieki, gdyż ulega ciągłym przeistoczeniom.
Roślinki kiełkują, zrzucają liście, wobec tego należy je pielęgnować a także dbać o porządek.

pnącze

Oryginalne doniczki

Autor: cmpalmer
Źródło: www.flickr.com
impregnaty
Kto nie uwielbia koszenia trawnika, pielenia bądź nie ma na wszystko to czasu, może rzecz jasna zlecić pielęgnację ogrodu firmie ogrodniczej, jednak to niemałe koszta. Warto zatem ogród (czytaj więcej linie kroplujące) urządzić w taki sposób, by tego typu firma nie była potrzebna nazbyt często. Po pierwsze nasadzenia planujmy z powściągliwością. Im więcej roślin zasadzimy, tym więcej ogród będzie nastręczał pielęgnacyjnych zabiegów. Wszelkie rabatki musimy bowiem odchwaszczać, przekwitłe kwiatostany eliminować, okazy wrażliwe na ziąb – obwijać na zimę, zaś ogół nawadniać jak też użyźniać. Posadźmy mniej roślin, natomiast w większych odstępach. Zbytnie zagęszczenie może hamować ich rozwój, co negatywnie odbije się na ich urodzie. Jeżeli idzie o pnącze, nieodzowne także będzie obcinanie. Dystanse, w których powinno się siać roślinki, zależą na pewno od tempa ich przyrostu i wymiarów, jakie osiągają po latach.
Większość roślin dobrze rozwija się w lokalizacjach o wyznaczonym typie gleby bądź nasłonecznienia. Jeżeli rośliny dobierzemy stosownie do warunków, w tym również do wilgoci powietrza, strefy klimatycznej, będą rosły zdrowo, zaś ich pielęgnacja nie będzie problematyczna.

Do każdych warunków możemy dobrać stosowne drzewka a także krzewy liściaste, byliny, a także rośliny uprawiane z siewu – dwuletnie. Miast roślin egzotycznych, wybierzmy ojczyste, najlepiej te, które naturalnie występują w ogrodzie a także jego otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*