Zabawy w ogródku zależnie od wieku dziecka

Najpiękniejsze wspomnienia z dziecięctwa nierzadko wiążą się z zabawą w ogrodzie przydomowym. Zobacz, co pociechy ciekawi w ogrodzie w zależności od ich wieku.

Ze słońcem przeświecającym przez listowie drzew, owocami rwanymi wprost z drzewa, kropelkami deszczu stukającymi o daszek domku czy namiotu, z gonitwą po murawie do utraty mocy i zabawą w domek. To od nas zależy, czy nasze dzieci będą miały co przywoływać w pamięci. Aranżując zagospodarowanie ogrodu, pamiętajmy: dzieciaczki potrzebują trochę przestrzeni oraz swobody. Jak wiele, to zależy od wieku oraz liczby dzieci. Im mniejszy ogródek, tym trudniej wygospodarować dla nich stosowne miejsce do zabawy. Pomogą w tym .Jednak warto spróbować. Nawet jeżeli na jakiś czas trzeba będzie zrezygnować z uregulowanego, zielonego ogródka napełnionego wypielęgnowanymi roślinkami.

Domek ogrodowy dla dzieci Bolek

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Smyki roczne jak też dwuletnie z miłą chęcią grzebią w piasku i bawią się na murawie zabawkami. Starczy im piaskownica, rozłożony kocyk, natomiast w upały plastykowy basenik z wodą. Dzieci 3-6-letnie z uwagą słuchają rodzicieli, bowiem rozpiera je potrzeba zgłębiania tajemnic świata. Zadają tysiące pytań. Chcą wszystko obadać, oglądać, posmakować. Poczynają poznawać świat przyrody. Dla tychże pociech wykreujmy powierzchnię ogrodową z darnią, po której można śmigać, zrywać kwiecie a także cieszyć się wirującymi nad nimi motylkami.

Wystarczy w jednym miejscu pozostawić kępy rzadziej koszonej trawy albo nieduży fragment terenu określić na łąkę kwietną lub też wysiać tam mieszankę jednorocznych kwieci. Warto również ustawić domki dla dzieci jak też powiesić huśtawkę i posadzić 1-2 krzewy, za którymi znajdzie się zaciszny kącik do zagadkowych zabaw. Dobrze też zdecydować się na rozwiązanie, jakim są pojazdy dla dzieci. Dzieci w owej grupie wiekowej to wspaniali pomocnicy z zachwytem grabiący oraz kopiący grządki, siejący kwiaty a także zbierający owoce. Wspólne przedsięwzięcia mogą dostarczyć zarówno dzieciom, jak też dorosłym dużo zadowolenia.

Pociechy siedmio-dziewięcioletnie często najentuzjastyczniej bawią się jeszcze koło domku, ale potrzebują wiele ruchu jak też ubogaconych zabaw. Przydać się może huśtawka jak też sprzęt do wspinania (z drabinkami, sznurami i na maty stanowiskowe przykład zjeżdżalnią) a także pojazdy dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*