Bardzo fajny pomysł na taras w postaci galerii

Zbliża się wiosenny czas, co za tym idzie czas grillowych posiedzeń i przebywania na świeżym powietrzu. Wspaniałym miejscem do takich spotkań jest spory przydomowy taras. W zależności od naszych pasji, preferowanych form spędzania wolnego czasu, możemy odpowiednio rozplanować przestrzeń tarasu tak, by znalazło się na nim miejsce do wypoczynku i relaksu, ale też do zabawy z dzieciakami.

relaks na tarasie

Autor: Juan de Dios Santander Vela
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając meble pamiętajmy, by były z materiału łatwego w utrzymaniu czystości – tworzyw sztucznych, lakierowanego drewna, czy metalu. Muszą być również wystarczająco ciężkie, by byle powiew nie przeniósł ich na ogród (przejdź do strony linie kroplujące) sąsiada. Meble to jeden z ważniejszych elementów jeżeli chodzi o jak zaaranżować taras galerię.

wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com

Na tarasie ustalmy trzy strefy. Pierwszą niech będzie strefa relaksu i spotkań ze znajomymi. Przyda nam się tu komfortowy komplet wypoczynkowy z poduchami i pledami. Zastanówmy się nad takim, na którym wygodnie pomieści się sześć osób. Świetnie zaprezentują się meble ratatanowe bądź wiklinowe, do których dobierzemy ławę. Możemy także zakupić tradycyjny stół z krzesłami, na które położymy wygodne poduchy.

Kolejną strefą, którą warto zaplanować, tym bardziej gdy mamy małe dzieci, to kącik do zabawy dla nich. Tutaj warto położyć ciepły i spory koc, na którym rozsypiemy zabawki naszych dzieci. W tym miejscu doskonale przydadzą się dwie większe skrzynie, do których wrzucimy zabawki. Nakryjemy je i będą osłonięte przed opadami.

Maj to chwile grillowych szaleństw. Z tego powodu warto zaplanować niewielki kącik, w którym ustawimy grilla i będziemy mogli smażyć do woli nasze ulubione szaszłyki i inne potrawy. Zostaje kwestia wyboru grilla – możemy zbudować palenisko z kominem, albo zakupić nieco bardziej rozbudowaną wersję stalowego. Przydadzą się także drewniane grillowe sztućce do przekładania kiełbasek.

Całości smaku dodadzą skrzynki z ślicznymi roślinami, konewki i barwne koce do okrycia, gdy wieczór zrobi się zimniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*