Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od wymagań i tego w jakim zamyśle potrzebujemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadami? A może potrzebujesz odrobinę prywatności? Nikt z nas nie ma ochoty być podglądanym przez płot – to pewne. Chcemy by nasza działka i prywatny teren cieszył spokojem i odprężeniem. Potrzebujemy, być tam wolni i nie myśleć o tym, czy ktoś nas podgląda.

ogrodzenie domu

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy posiadacz posesji może ogrodzić swoją ziemię. Jednakże prawo normalizuje również i tą dziedzinę życia w sprawie budowania. Nie ma możliwości odgradzać swej posesji w sposób dobrowolny. W tej sprawie wszyscy muszą się liczyć z kodeksami i dostosować się do nich. Tak więc właściwie mówiąc nie należy zapominać o kodeksach prawa budowlanego, lecz również o opinii sąsiadów. Aby postawienie ogrodzenia odbyło się zgodnie z przepisami i bez problemów, to przed rozpoczęciem trzeba załatwić wszystkie formalności.

Do postawienia płotu nie jest potrzebne pozyskiwanie pozwolenia. Jednakże w pewnych sytuacjach będzie zachodzić potrzeba złożenia należytego zgłoszenia – powiadomienia starostwa o planie postawienia płotu. Dotyczy to takich budowli jak ogrodzenie pełne, ogrodzenia panelowe a także całej reszty, które mają być zainstalowane od strony ulic, placów, dróg, torów kolejowych i innych miejsc użytku publicznego. Drugim przypadkiem w trakcie którego musimy powiadomić o fakcie montowania ogrodzenia to jego wysokość – jeśli będzie ono wyższe, niż 2,2m to taka powinność zachodzi (w tej kwestii jego lokalizacja jest bez znaczenia).

Ogrodzona posesja

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Co do typów ogrodzeń, to jest ich dużo. Najpopularniejsze są ogrodzenia panelowe, gdyż są genialnym rozwiązaniem odgrodzenia zarówno domu, jak i firmy. Części ogrodzenia są montowane wraz z dwoma słupkami na bokach. Jeśli zaś zależy nam bardziej na intymności i prywatności, lub na odcięciu się od sąsiadów, to ku temu dedykowane jest ogrodzenie Panele ogrodzeniowe 2D pełne.

Ogrodzenia można nabyć w różnorakich wysokościach i kształtach. Jest możliwość indywidualnie dostosować rodzaj i fason ogrodzenia. W zależności od tego czego oczekujemy i czego nam trzeba, możemy wybrać różnorodne sposoby odgrodzenia się od tego, co jest wokół działki. Dobrze skomponowane ogrodzenie zdobi przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*