Potrzebny ci agregat uprawowy? Możesz zakupić gotowe urządzenie lub zakupić części w sklepie online i zrobić agregat własnoręcznie

Każdy rolnik doskonale wie, jakie maszyny są konieczne do prawidłowej uprawy roślin, zaczynając od ich wysiania, po wspomaganie prawidłowego rozwoju, aż po zbiory. Rzecz jasna maszyn takich jest wiele i większość z nich, to urządzenia, które produkowane są w wyspecjalizowanych zakładach, z kompleksowym wyposażeniem i specjalistami, którzy maszyny zaprojektują i przetestują. Takie maszyny zwykle bardzo dużo kosztują, stąd też przeciętny rolnik, z niewielkim polem pod uprawy, może zdecydować się albo na wynajmowanie maszyn, albo postarać się samodzielnie zrobić te prostsze, które przydadzą się do pracy na co dzień.

sprawdź więcej na polecanej stronie

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense

Za przykład może służyć agregat uprawowy. Siewniki, brony czy sadzarki to podstawa dla każdego rolnika. Przyda się również agregat uprawowy, który stosuje się do przygotowania ziemi do wysiewu, ale również do sadzenia. Dzięki specjalnej budowie maszyna (zbiorniki ze stali nierdzewnej) może kruszyć większe bryły ziemi, spulchniać ją, niszczyć chwasty, jak również mieszać ją z nawozami niezbędnymi do właściwego wzrostu roślin. Agregat taki możemy pokusić się zrobić własnoręcznie, posiadamy zaopatrzymy się w potrzebne części. Co przede wszystkim będziemy musieli kupić do jego wykonania?

To co nam będzie potrzebne to oczywiście odpowiedni projekt maszyny oraz części. Kupimy je na pewno w internecie, bowiem w sieci reklamuje się wiele firm, które zaopatrują w niezbędny asortyment i co ważne – w atrakcyjniejszych cenach niż sklepy stacjonarne. Zakupimy tu części do kosiarki rotacyjnej, glebogryzarek, czy wymienionych agregatów.


Jedną z podstawowych części będzie ząb agregatu uprawowego (sprawdź więcej tutaj: informacje: po więcej informacji na stronę ). Będziemy ich potrzebować więcej, gdyż w typowym agregacie zęby montowane są w 4 rzędach, rozlokowanych co dziesięć centymetrów.

W internecie bez problemu znajdziemy instrukcję jak buduje się tego typu maszynę. Jeśli mamy warunki do tego, aby samodzielnie przygotować tego rodzaju sprzęt, warto o to zadbać. Powinniśmy wcześniej zapoznać się z wymogami konstrukcyjnymi, jak również rozłożyć sobie pracę na kilka dni, ponieważ zrobienie takiej maszyny wymaga dokładności i fachowego podejścia. Poszukajmy też wcześniej sklepu, w którym dostaniemy niezbędne części, aby nabyć je w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*