Bezpieczne place gier dla maluchów

Jednym z najistotniejszych składników decydujących o bezpieczeństwie na placu zabaw bądź obiekcie sportowym jest zapewnienie wysokiej próby pokrywy tłumiącej upadek. Należycie zainstalowane pewne nawierzchnie na place zabaw pozwalają ustrzec się wielu groźnych urazów (jak złamania bądź zwichnięcia). Istnieje ogromnie wiele materiałów tłumiących upadki, tak nawierzchnie sztuczne tj. gumowe płytki, syntetyczna trawa, czy nawierzchnie wylewane, po materiały naturalne: piach, kora, wióry itp. Rzecz jasna każdy z tych tworzyw ma swoje wady i atuty.

Plac zabaw dla dzieci

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Maty syntetycznej trawy powstają z wysokiej próby pianki polipropylenowej o zamkniętych porach. Dzięki temu możliwym jest uzyskanie mat o wysokiej wytrzymałości, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki strukturze porów pianki możliwe jest uwięzienie powietrza w ich wnętrzu. Po sprężeniu powietrza, pianka będzie mieć zdolność absorbowania energii. Konstrukcja maty pozwala wodzie przepływać bez ograniczeń między jej zamkniętymi porami.

Otwórz ten link pośrednictwo wizowe wrocław! Na stronie znajdziesz interesujące wiadomości na to zagadnienie, omówione w artykule.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest tak pionowy jak i poziomy drenaż, bez ryzyka, iż mata będzie pochłaniać wodę. Więcej na

Zależnie od żądanego stopnia absorpcji uderzenia, mata składa się z jednej bądź dwu warstw, pokrytych sztuczną trawą. Domyślnym kolorem wykończenia jest odcień zielony, jednak inne odcienie są dostępne na życzenie. Zastosowanie mat z syntetycznej trawy pozwala na drenaż, zarówno pionowy jak też poziomy. Podobne maty mogą być układane na większości odmian podłoża, będą pokrywać się z krawędziami danego fundamentu, nie pękając bądź ulegając innym uszkodzeniom. Więcej na .

Dziecko na placu zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Maty z syntetycznej trawy są bezproblemowe w instalacji. Są one wytwarzane wraz z łącznikami, umożliwiającymi spiąć je razem. Syntetyczna murawa może być łatwo ułożona na powłoce z pianki oraz wypełniona kruszywem, piachem lub mieszanką obu. Mata może zostać z łatwością skrócona za pomocą ostrego noża.

Do klejenia elementów maty zalecamy nowoczesny klej d4 (). To kleje powszechnie uznawane za takie, które tworzą całkiem wodoodporne spoiny o najwyżej wytrzymałości. Kleje D4 na zewnątrz mogą być wykorzystywane, mogą również być narażone na oddziaływanie czynników atmosferycznych, aczkolwiek pod warunkiem pokrycia spoiny klejowej odpowiednią powłoką ochronną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*