

Chryzantemy znane są już od wielu lat. Pierwsza notka o nich pochodzi z Chin z ok. 500 lat przed naszą erą, ale w Europie pojawiły się około 300 lat temu. Chryzantema (Chrysanthemum) należy do rodziny astrowatych i liczy ok. 50 gatunków. Dzięki wieloletniej pracy hodowców możemy dziś wybierać pośród wielu kolorów, kształtów oraz rozmiarów chryzantem – tutaj znajdziesz ofertę chryzantem. Jeśli chodzi o chryzantemy uprawa jest stosunkowo łatwa.
Chcę zaprosić Cię na dobre www (www.febestore.pl/280/szklarnie-ogrodowe). To nowa strona, która ma masę ciekawych wpisów. Miło będzie też, jeśli zamieścisz ocenę.
Nie ma rygorystycznych wymagań co do warunków glebowych. Zabiegi pielęgnacyjne też nie powinny być problemem nawet dla ogrodników amatorów. Należy wspomnieć, że chryzantemy doniczkowe kwitną jesienią. Kiedy dni stają się krótsze, chryzantemy zamiast rosnąć zaczynają kwitnąć, a wszystko w wyniku naturalnej zmiany warunków oświetleniowych. Czas zawiązywania pąków kwiatów waha się od 7 do 12 tygodni, w zależności od odmiany.
Gdy chcemy, by okazale nam wyrosły chryzantemy uprawa powinna przebiegać w opisany sposób: planuje jasne miejsce do uprawy (najlepiej na zewnątrz, ponieważ w mieszkaniu chryzantemy kwitną krócej oraz są bardzie narażone na wyschnięcie), podłoże powinno być delikatnie wilgotne, a podlewanie musi być regularne (należy wybrać doniczkę z otworami odpływowymi), powinniśmy ostrożne eliminować przekwitłe kwiaty (nie uszkadzając pąków) – interesujesz się uprawą chryzantemam? Odwiedź tę stronę. Należy wiedzieć, iż w polskim klimacie chryzantemy doniczkowe raczej nie często zimują, z wyjątkiem odmian zimujących w rabatach (Apollo, Cameo, Copycat, Izis, Primrose Button). Do uprawy w ziemi nadają się wyłącznie odmiany o małych oraz średnich kwiatach. Konkretne odmiany różnić mogą się nie tylko wyglądem, lecz właśnie odpornością na przymrozki. Niektóre kwitną od sierpnia do listopada, a jeżeli zima będzie wyjątkowo łagodna to przetrwają nawet do grudnia.