Jaki charakter do ogrodu wybrać, jeśli mamy niewielką działkę?

Charakter ma wpływ nie tylko na rodzaj wybieranych składników małej architektury, kolory nawierzchni, lecz także ma wpływ na układ gatunkowy rabat ogrodowych.
Możliwości jest niezwykle wiele. ogród nade wszystko powinien pasować stylistycznie do bryły budynku, jak i musi także być dopasowany do pejzażu w pobliskiej okolicy.

osiedla

Autor: nakashi
Źródło: http://www.flickr.com
Także uwzględnić trzeba funkcje jakie ogród ma spełniać. Ogrody w stylu wiejskim posiadają niezwykle wiele wdzięku oraz znakomicie się w nich wypoczywa. Sprawia to mała architektura, która jest stworzona z naturalnych materiałów a także rośliny, które przypominają babcine grządki, które były pełne piwonii czy dzwonków. W środku miasta lub przy innowacyjnym budynku ogród w charakterze wiejskim wyglądał będzie nieco osobliwie. Dziwnie również wyglądałby ogródek w stylu orientalnym, który posiada duże boisko do grania w piłkę pośrodku.

Naprawdę przypadł Ci do gustu nasz post? Szalenie nas to cieszy. W takim razie zachęcamy do następnych newsów – po prostu wejdź w link do wpisu (http://www.robinia.waw.pl/wycinka-drzew-w-warszawie/).

Styl minimalistyczny z kolei niełatwo sobie wyobrazić na wsi, pośród lasów i pól. Jednak w mieście jak najbardziej się tego typu styl sprawdzi.

Przede wszystkim, jeżeli posiadamy niewielką działkę. Wybór stylu ogrodowego nie jest łatwą sprawą, ponieważ bardzo wiele spraw należy wziąć pod uwagę. To, co najważniejsze jednak jest, to aby w tym wszystkim nie zapomnieć o tym, że ma to być dla nas wyśniony zakątek odpoczynku. Ma być także czymś w rodzaju zielonej bazy albo prywatnego raju. Rośliny jest to raczej jedna z najbardziej istotnych spraw w każdym ogródku. To akurat rośliny podkreślają jego wygląd i określają styl. Sprawiają także, że ogród wyróżnia się z otoczenia. Z tego też powodu warto poświęcić specjalną uwagę oraz dokładnie zdecydować się na rośliny do ogrodu.

Jeżeli zdecydujemy się na ogród regularny oparty przykładowo na liniach prostych, nasadzenia powinny również podtrzymywać tę tendencję. Nie za bardzo prawidłowo będzie wyglądało, jeżeli te proste linie teraz wypełnimy jakimiś falującymi i pływającymi roślinami. Ta forma nadaje się bardziej do ogrodów nieregularnych z łagodnymi liniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*