Jakie ogrodzenie budowlane dobrać? Jaki mamy wybór? O jakich sprawach obowiązkowo trzeba pamiętać?

Zawsze dobrze odgrodzić plac budowy, ponieważ różne materiały budowlane, sprzęt lub narzędzia mogą być ukradzione przez złodziei. Co więcej, wejście na niezabezpieczony teren dla osób postronnych może skończyć się utratą zdrowia, czy nawet życia.

Pamiętajmy więc zawsze o tym, gdyż dzięki temu nie będziemy mieć niepotrzebnych problemów. Jakie ogrodzenie dobrać?
Najbardziej ekonomiczne, lecz również najbardziej rozpowszechnione ogrodzenie budowlane zobacz stronę to siatka pleciona. Dzięki niej bez kłopotu oznaczymy teren budowy, ponieważ dość łatwo ją zamontować również na drewnianych słupach. Takiego typu rozwiązanie będzie idealne wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane zwłaszcza zabezpieczenie przed kradzieżą, np. jak budujemy się w bezpośrednim sąsiedztwie pozostałych domów. Możemy więc dzięki temu liczyć na jakby “sąsiedzki monitoring”. Wybierając siatkę do zabezpieczenia placu budowy trzeba kierować się jej jakością, bo ta wątpliwej jakości może rzeczywiście szybko skorodować, a to będzie narażać na niebezpieczeństwo osoby postronne.
sklejka

Autor: Bystander
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Birch_plywood.jpg
Może przykładowo poranić dzieci, które bawią się blisko budowy. Może zostać przerwana, a zachęcać to będzie do wejścia na teren budowy. jakość oferują konkretne firmy jak Heras. Co jednakże jak przechowujemy materiały budowlane w miejscu, w którym nie ma kontroli i każdy jest w stanie sobie wejść na teren budowy? Siatka (siatka elewacyjna) nie wystarczy, lecz na szczęście mamy system panelowy, który idealnie zabezpieczy takie miejsce. Teren budowlany, jaki jest tak zabezpieczony już z daleka wygląda jako niedostępny, to mocno deprymuje więc złodziei do podejmowania prób wejścia na chroniony teren.
budynek

Autor: Klara Kopf
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż koszty tego typu rozwiązania są rzeczywiście wyższe, niż koszty związane z zabezpieczeniem terenu siatką tymczasowo, tak więc możemy rozważyć wypożyczenie tymczasowego systemu ogrodzeniowego, przykładowo od wspomnianej wcześniej firmy Heras.

Z drugiej strony, niektóre systemy tymczasowe są najlepsze do wygodnego przechowywania, natomiast ich trwałość dzięki najwyższej jakości to gwarancja, że tego rodzaju ogrodzenie budowlane wytrzyma przez długie lata. Można więc bez kłopotu je przechowywać i wykorzystywać wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*