Opis kilku popularnych sposobów na wykonanie ogrodowych murków.

W ogrodach ważnym elementem wyposażenia są najróżniejsze murki. Wykorzystuje się je w rozmaitych miejscach, przykładowo do oddzielenia lub podziału jakiejś części terenu lub dla ochrony przed zsuwaniem się ziemi.

Przy okazji jednak można zrobić z nich bardzo interesujący element zdobniczy, ładnie komponujący się z resztą wyposażenia, należy tylko dobrze je zbudować. Murki można robić z paru rozmaitych materiałów, z jakich każdy będzie miał nieco inne właściwości, ale też wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi murki zrobione z cegły. Są one łatwe do budowania, bardzo ładnie wyglądają, a dodatkowo charakteryzują dużym poziomem wytrzymałości na atmosferyczne czynniki. Jeżeli zastosuje się do budowy cegły, idź do mojej strony to można mieć pewność, że taki murek bez problemów będzie mógł wytrzymać wiele lat użytkowania. Ponieważ cegły jako naturalny materiał mogą po jakimś czasie trochę zmieniać swoją barwę, to podczas projektowania murku do swojego ogrodu warto to mieć na uwadze.
palisada betonowa

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi zamiast cegieł wybiera kamienie. Układa się je w podobny sposób jak cegły, czyli jeden na drugim i łączy cementową albo wapienną zaprawą. Przy tego typu murkach istotny jest odpowiedniej grubości fundament, jaki będzie przez długie lata musiał utrzymać wagę konstrukcji. Nieco inna metoda stawiania jest przy palisadach, jakie również zdobywają rosnącą popularność w ogrodach. Typowa palisada betonowa więcej ma postać okrągłych słupków mających odpowiednią długość, jakie są wkopywane w ziemię. Tego typu słupki słupki betonowe kesbet wytwarzane są z mocnego betonu, a ich bardzo dużą zaletą jest możliwość zabarwienia na różne kolory. Dzięki temu można budować palisady w oryginalnych zestawienia kolorystycznych, doskonale komponujących się z pozostałym wyposażeniem.

Słupki są sprzedawane w różnych długościach, dzięki czemu możliwości ich zastosowania są dość szerokie. Przy ich kupowaniu pamiętać należy o tym, że duża ich część musi być zakopana w ziemię, gdyż tylko wtedy cała konstrukcja będzie miała odpowiednią wytrzymałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*