Zaaranżuj własny ogródek pięknie oraz wygodnie, wykorzystując najlepsze kwiaty i materiały

Ogród stanowi uzupełnienie domu i powinien prezentować się tak samo nienagannie oraz pięknie. Niejednokrotnie to właśnie ogród bywa wizytówką domostwa, bowiem jest on wystawiony na spojrzenia obcych osób. W dzisiejszych czasach jest tak mnóstwo ciekawych produktów aranżacyjnych dla obiektów zielonych, jak również roślin, że możliwe staje się fantazyjne i kreatywne projektowanie ogrodów. Należy to spożytkować, aby móc cieszyć się cudowną przestrzenią wokół domu.

ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zaplanować własny ogród?

Szukając wskazówek, jak zaplanować teren wokół domu, należy zadać sobie pytanie, jak zamierza się wypoczywać w tym miejscu.Otrzymana odpowiedź pomoże nam idealnie dopasować projekt ogrodu do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań – dobra strona. Kolosalne znaczenie ma tutaj również wielkość terenów zielonych i to, czy posiadana przestrzeń zezwoli nam na projektowanie grządek oraz wytyczenie ścieżek, czy jedynie na posianie pięknego trawnika i posadzenie ozdobnych roślin. Jeżeli do swojej dyspozycji mamy większą przestrzeń, można stworzyć naprawdę piękny ogród, w którym będzie miejsce na niewielką architekturę ogrodową, grządki z kwiatami, ścieżki czy świeże, zielone trawniki.

Planujesz wytyczyć dróżki? Zastosuj kamienie do ogrodu

Ciekawym oraz dosyć praktycznym rozwiązaniem w przypadku ogrodów przydomowych są ścieżki. Wąskie chodniczki wytyczone przy pomocy drobniutkich kamieni albo kory, prezentują się bardzo pięknie na tle soczystych, zielonych trawników. Czasami otaczają je większe głazy albo bywają one obsadzone kwiatami oraz krzewami. (otoczaki – kohut) Podobne ścieżki pełnią nie tylko role dekoracyjne, ale także mają zastosowanie praktyczne, ponieważ dzięki nim można komfortowo przemieszczać się po ogródku bez konieczności deptania i niszczenia zadbanych trawników. Główny wjazd do domu(polecamy wjazd do garażu) oraz dróżki ogrodowe warto utrzymać w podobnym stylu.

piękne otoczaki w ogrodzie

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystaj też otoczaki

Przy aranżowaniu ogrodów z sukcesem bywają stosowane też otoczaki. Te piękne kamienie występują w bardzo zróżnicowanej palecie kolorystycznej, dzięki czemu można wymyślić bardzo interesujące projekty. Otoczaki bywają wykorzystywane do wyznaczania ścieżek, podsypywania grządek, stanowią świetne podłoże pod krzaki oraz drzewa, bowiem hamują porost chwastów. Wielkie kamienie pięknie prezentują się jako dekoracja trawników, rabatek, skalniaków i uzupełnienie architektury ogrodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*